Nawigacja

Piątek 17.08.2018

Piątek 17.08.2018

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Aktualności

 • 27.02.2018

  Moduł Rekrutacja został zmodyfikowany

 • „Rozwój edukacji w wiejskiej Gminie Darłowo”

  Link do dokumentu pdf 

  Rozwoj_edukacji_w_wiejskiej_Gminie_Darlowo.pdf

   

   

  Pragniemy poinformować, iż w naszej Szkole realizowany jest projekt pt.:

   

  Rozwój edukacji w wiejskiej Gminie Darłowo

   

  Projekt konkursowy jest wdrażany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Działanie 8.2.– Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Podręczniki 2017/2018

  Lista podręczników na nowy rok szkolny  - Podręczniki 2017/2018

 • Podania do gimnazjum

  Podania do gimnazjum dostępne w postaci plików pdf.

 • Gminny Konkurs Historii Regionalnej

  MOJA MAŁA OJCZYZNA – POMORZE ZACHODNIE

  Dnia 18 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Starym Jarosławiu obyła się XIII Edycja Gminnego Konkursu Historii Regionalnej „MOJA MAŁA OJCZYZNA – Pomorze Zachodnie”. Celem konkursu jest popularyzowanie kultury regionalnej; rozwijanie zainteresowań regionem, historią i tradycją oraz kształtowanie poczucia własnej tożsamości.

  Do rywalizacji przystąpili uczniowie z następujących szkół:

  1. Zespół Szkół Społecznych w Dobiesławiu – opiekun Joanna Oreńczak

 • Gminny Konkurs Matematyczny

   

  18 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI. Pierwsza część konkursu przebiegała w formie zabawowej gry planszowej z pytaniami, natomiast w drugiej części uczniowie pisali test z zadaniami. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

  - w kategorii klas IV-III miejsce Jakub Hryckowian

  - w kategorii klas V-III miejsce Mateusz Szklarczyk

  W kategorii klas VI-II miejsce Marta Głuszek

  Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a pozostali uczniowie - upominki ufundowane przez Wójta Gminy Darłowo oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Sponsorom dziękujemy.

 • Powiatowy Konkurs Matematyczny

  22 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny pt."Jeden z Dziesięciu" dla uczniów klas V. Miło nam poinformować, że uczeń Mateusz Szklarczyk zdobył I miejsce w tym konkursie. Nie tylko wykazał się wiedzą matematyczną, ale również opanowaniem. W II etapie odpowiadał ze spokojem na pytania zadawane przez prowadzącego. Miał na odpowiedź tylko 10 sekund. Gratulujemy!

  Grażyna Kubicka

 • Wpływ czytelnictwa na wszechstronny rozwój dziecka


  Lektura w sposób znaczący wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, na kształtowanie charakteru, na formowanie się i pogłębianie kultury. Czasopisma i książki, które dzieci od najmłodszych lat biorą do ręki, wywierają bardzo silny wpływ na rozwój wrażeń i spostrzeżeń. Czytanie kształci bystrość wzroku wskutek konieczności uważnego odcyfrowywania liter. Szczególnie silnie wzrasta pod wpływem lektury wrażliwość na dźwięki mowy (słuch fonetyczny) co jest wynikiem celowej i systematycznej pracy w szkole nad rozwojem mowy dziecka poprzez analizę literacką niektórych utworów. Uczeń w trakcie czytania powiększa zasób swoich wiadomości o świecie i ludziach, uczy się dostrzegać związki przyczynowe zachodzące między poszczególnymi faktami i wydarzeniami. Wzbogaca wiedzę o świecie i ludziach. W dużym stopniu rozwija wyobraźnię, czytanie zarówno głośne jak i ciche zmusza bowiem czytelnika do stałego wyobrażania sobie życia ludzi w odległych, egzotycznych krajach czy epokach, co pobudza wyobraźnię małego czytelnika, a tym samym bogaci ją i rozwija. Książka ma duży wpływ na rozwój pamięci. Uczeń styka się w niej z takim zasobem słów i pojęć z jakim w życiu codziennym nie często ma do czynienia. Czytanie książek ułatwia rozwój pamięci logicznej szczególnie młodzieży starszej.

  Bardzo wyraźny jest też wpływ czytelnictwa na rozwój języka i stylu wypowiedzi uczniów. Swobodne operowanie materiałem słownym jakie potrzebne jest przy wypowiedziach zarówno ustnych jak i pise

 • Dnia 11.05.2016 r. nasza szkołę odwiedził - Józef Pitoń. Tancerz, śpiewak, gawędziarz, popularyzator folkloru góralskiego. Laureat Nagrody Kolberga w 2004 roku.Pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej. Od wczesnej młodości zafascynowany jest tradycją i folklorem góralskim – tańcem, muzyką, śpiewem i gwarą. Swoją artystyczną wrażliwość, umiłowanie i przywiązanie do podhalańskiej kultury, przyrody, ludzi przekazuje młodym słuchaczom. Józef Pitoń uznawany jest za jednego z najlepszych gawędziarzy podhalańskich. Cieszy się ogromną popularnością, a swoją pozytywną energią zaraża wszystkich. Mimo sędziwego wieku - Pan Józef bardzo ciekawie i barwnie opowiadał o życiu codziennym górali, ich zajęciach i zwyczajach. Poza tym przedstawił prawdziwe stroje góralskie dla mężczyzn i kobiet. Niezwykłą  frajdę sprawiły pokazy i próby tańca góralskiego w wykonaniu dziewcząt i chłopców. Obejrzeliśmy również film, będący dokumentacją wyprawy Pana Józefa i jego przyjaciół na szczyt Gerlach. Spotkanie wzbudziło u uczniów i nauczycieli wielkie zainteresowanie. Życzymy  Panu Józefowi dużo zdrowia ,aby mógł jeszcze przez wiele lat spotykać się z czytelnikami w całej Polsce.

 • Przypomnienie procedury
  06.05.2016

  PROCEDURY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU STWIERDZENIA CHORÓB ZAKAŹNYCH POCHODZENIA PASOŻYTNICZEGO tj. WSZAWICY, ŚWIERZBU W SZKOLE

  PROCEDURY_POSTEPOWANIA_W_PRZYPADKU_STWIERDZENIA_CHOROB_ZAKAZNYCH_TYPU_PASOZYTNICZEGO.pdf

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu
  76-150 Darłowo
  Stary Jarosław 71
  Zachodniopomorskie
 • +48 94 314 87 91

Galeria zdjęć