Nawigacja

Nawigacja

 • UWAGA !!!

  UWAGA!!!
  Z powodu licznych zachorowań dzieci zabawa choinkowa w dniu 29.01.2016 zostaje odwołana sad
  Paczki zostaną dostarczone w tym dniu przez:
  1. Kowalewice, Kowalewiczki - W.Moskwa i E.Idasiak
  2. Krupy - M. Tomczyk 
  3. Zielnowo - J.Osses 
  4. Stary Jarosław i Nowy Jarosław - J.Michalska, A.Nowak, D. Głuszek 
  5. Sińczyca - E.Dogoda, W.Stonoga-Krakowiak

 • ZABAWA CHOINKOWA !!!

  ZABAWA CHOINKOWA !!!
 • Jasełka

   

  I powiła syna pierworodnego i zawinęła w pieluszki, i położyła w żłobie (…)”

   

  Jak co roku w naszej szkole ta historia biblijna została przedstawiona w formie jasełek. 17 grudnia zgromadzeni goście mogli zobaczyć historię związaną ze Zwiastowaniem Maryi, odwiedzinami u Elżbiety oraz narodzeniem Jezusa ukazaną przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

  W przedstawieniu pojawiła się również postać św. Piotra, który podpowiadał co trzeba czynić, aby dotrzeć do nieba. Końcowym akcentem przedstawienia było dzielenie się opłatkiem z widownią. Całości dopełniał piękny śpiew chóru Erato oraz wzruszający występ uczniów klasy I b.

  Po raz drugi jasełka zostały wystawione 22 grudnia. Tego dnia przedstawienie było skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły.

  Anna Mazgal

 • Zaproszenie

  Zapraszamy na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się 17.12.2015 r.  o godz. 16.00. Po jasełkach odbędzie się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych oraz zebranie rodziców.

 • Laponia św. Mikołaja

   

  6 grudnia Darłowo witało niezwykłego gościa – św. Mikołaja, który przyjechał zabytkowymi pojazdami. A to za sprawą 7 edycji Laponii św. Mikołaja, która była organizowana przez Centrum Wolontariatu w Darłowie. W imprezie wzięły udział poszczególne kluby wolontariuszy w tym również Szkolny Klub Wolontariusza z naszej szkoły. Już od godziny 12.00 wspólnie z uczniami szykowaliśmy nasze stoisko, na którym zostały zaprezentowane ozdoby świąteczne wszystkie wykonane ręcznie. Zainteresowani mogli zaopatrzyć się w choinki, bałwanki, bombki i inne dekoracje a przy okazji nabyć los, który brał udział w losowaniu Megapak, czyli głównych nagród (wśród nich był m.in. telewizor, rower, skuter śnieżny, choinki). Jako jedyne stoisko oferowaliśmy najmłodszym uczestnikom możliwość pomalowania twarzy na wymarzone wzory (motyle, tygrysy, myszki, śnieżynki) z wręczeniem dodatkowej zabawki - reniferem dla każdego dziecka. Każde dziecko odchodziło od naszego stoiska szczęśliwe i uśmiechnięte. Cała grupa, która uczestniczyła w tej imprezie spisała się na przysłowiową szóstkę. Solidnie pracowali na stoisku, zachęcając do kupna ozdób świątecznych, a uczennice klasy III Gimnazjum malujące twarze pracowały nieustannie. Wszystkim biorącym udział w 7 Laponii św. Mikołaja – również i tym, którzy dostarczyli własnoręcznie wykonane ozdoby – bardzo dziękuję.

  Anna Mazgal

  zobacz zdjęcia 

 • Mikołajki

  MIKOŁAJKOWO”

  W piątek 04.12.2015r. świętowaliśmy w naszej szkole „Mikołajki”. Tego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele przyszli do szkoł w czapkach Mikołaja. Każdy uczeń ubrany w taką czapkę miał bonus – był zwolniony z odpowiedzi ustnych podczas lekcji. Ponadto najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj z prezencikami. Natomiast śnieżynki z Samorządu Uczniowskiego SP częstowały uczniów i pracowników szkoły słodkościami. Na przerwach mogliśmy posłuchać muzyki, której rytmy wprowadziły nas w przedświąteczny czas.

  MIKOŁAJKI !!! Tyle atrakcji – czy można nie lubić takiego dnia???

  Opiekun SU- Agnieszka Błaszczyk

 • Andrzejki

  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb.
  Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
  W piątek 27.11.2015r. w naszej szkole obchodziliśmy ANDRZEJKI.
  Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby w magicznej „Sali wróżb”.
  Przyczynili się do tego uczniowie klasy szóstej przebrani za WRÓŻBITÓW, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Nie obyło się również bez tradycyjnego lania wosku.
  Tego samego dnia po zajęciach lekcyjnych odbyła się szkolna dyskoteka, na której wszyscy dobrze się bawili. 
  Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy dzień. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

  Czas andrzejek upłynął nam w atmosferze wróżb, magii i dobrej zabawy. 
  Opiekun SU - Agnieszka Błaszczyk

 • Leśny Zwierz

  Z ostatniej chwili !!!!!
  Nasi uczniowie znowu w czołówce!

  Nadleśnictwo Sławno informuje:
  KONKURS "LEŚNY ZWIERZ" ROZSTRZYGNIĘTY!

  Pierwsza kategoria wiekowa dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 latki ( tzw. zerówka):
  II miejsce otrzymały prace z Grupy „0A" przy Zespole Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu - „ Sowa z kasztanów"

  Druga kategoria wiekowa dzieci ze szkół podstawowych klasy 1-3:
  w podkategorii „SOWY"
  III miejsce otrzymała praca Juliana Dreli z Zespołu Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu;

  w podkategorii „JEŻYKI"
  I miejsce otrzymała praca Jakuba Korkowskiego z Zespołu Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu;

  Przyznano również nagrody specjalne za wyjątkową oryginalność, pomysłowość i pracochłonność nagrody otrzymują:
  Emilia i Natalia Nowak z Zespołu Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu;

  Trzecia kategoria wiekowa dzieci ze szkół podstawowych klasy 4-6:
  I miejsce otrzymała praca Julii Dogody z Zespołu Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu;
  Ponadto przyznano wyróżnienie dla:
  Aleksandry Jasińskiej z Zespołu Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu;

  Jednocześnie informujemy, iż uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Sławno w dniu 10 grudnia (czwartek) o godzinie 10:00.

  Zwycięzcą konkursu serdecznie GRATULUJEMY!!!

 • Gminny Turniej w Tenisa Stołowego

  01.12.2015r. nasi uczniowie ze szkoły podstawowej brali udział w Gminnym Turnieju w Tenisa Stołowego, którego gospodarzem był Zespół Szkół Społecznych w Dobiesławiu. 
  Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
  * Nikola Fornal,
  * Wiktoria Sosińska,
  * Filip Topolski,
  * Mikołaj Piechota
  wywalczyła w starcie drużynowym III miejsce.

  Wielkie brawa – tym bardziej, że to był ich debiut.

  Agnieszka Błaszczyk

 • Spotkanie z Magdą Omilianowicz

   

  Dnia 30.11.2015r.  w Zespole Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Magdą Omilianowicz z Koszalina, dziennikarką, autorką reportaży i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Uczniowie kl. IV-VI i Gimnazjum oglądając pokaz multimedialny wysłuchali opowieści o podróżach Pani Magdy, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, śmiesznych sytuacjach i niezwykłych losach jej bohaterów. Na zakończenie spotkania pisarka obiecała, że za jakiś czas ponownie zagości w naszej szkole.

  Katarzyna Śpiewak

 • Dzień Postaci z Bajek

   Dnia 25 listopada 2015 r. w naszej szkole zrobiło się bajkowo. A to za sprawą klas 0 - III, które z okazji Dnia Postaci z Bajek przebrały się za ulubionych  bohaterów. Na szkolnym korytarzu pojawiły się królewny i księżniczki a zaraz za nimi piraci i cała plejada chłopięcych bajkowych postaci. Finiszem całej zabawy był konkurs dotyczący znajomości poszczególnych bajek i baśni, z którym wszystkie klasy poradziły sobie wyśmienicie. Ostatnim elementem tego dnia było rozdanie słodkich nagród dla poszczególnych klas oraz  wspólna zabawa wszystkich uczestników. A.M.

 • 11 listopada Święto Niepodległości

  Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie w galowych strojach i kokardach biało – czerwonych uczestniczyli w uroczystym apelu, który przygotowała V klasa szkoły podstawowej przy współudziale zespołu artystycznego Erato. Uczniowie wspominali czasy zaborów, powstań narodowowyzwoleńczych oraz lata I wojny światowej aż do przyjazdu Józefa Piłsudskiego i odzyskania przez Polskę wolności. 
  Anna Bednarek

  "Wpatrz się i wsłuchaj!...
  Oto Polska idzie,
  żywcem w męczeńskiej pogrzebana trumnie,
  i zmartwychwstaje królewsko i dumnie…”

 • Bonifacje

  Jak co roku jest to wyjątkowy dzień dla najmłodszych ( kl. I i kl. II) uczniów naszego gimnazjum. Po oficjalnym ślubowaniu nasi gimnazjaliści w tym dniu zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej. Jednak by zdobyć dyplom i uznanie w oczach swoich kolegów i koleżanek, musieli przejść kilka zabawnych i nie najprostszych konkurencji. 
  Najpierw przebrani za wcześniej wylosowane postacie z bajek ( kl. I – „Pszczółka Maja” , kl. II – „Teletubisie”) odśpiewali przygotowaną piosenkę i zaprezentowali umiejętności taneczne. Potem były zabawy sportowe i umysłowe, nie obyło się też bez konkurencji artystycznych ( wykonanie jesiennego portretu swojej wychowawczyni). Na koniec złożyli jeszcze obietnice uczniowskie i ślubowali: 
  „Mózgów swych używać śmiało, choćby nawet to bolało… :-)”.

  Anna Bednarek

 • Ślubowanie klasy I Gimnazjum

  Ślubowanie klasy I Gimnazjum

  Dnia 21 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej gimnazjum. Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla pierwszoklasistów, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Najważniejszym momentem było oczywiście ślubowanie - przedstawiciele klasy wystąpili, by złożyć ślubowanie na sztandar szkoły, pozostali uczniowie składali przyrzeczenie, pozostając na swoich miejscach. Po złożeniu przysięgi pani Dyrektor Ilona Fortuna wygłosiła przemówienie i wraz z wychowawcą klasy wręczyła pamiątki ślubowania.
  Po części oficjalnej uczniowie pod opieką p. Magdaleny Tomczyk zaprezentowali program artystyczny, a następnie udali się na słodki poczęstunek.
  Magdalena Tomczyk

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!

  15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Akademię szkolną przygotowali uczniowie klasy I A, I B, III  szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum pod kierunkiem p. W. Przybyły, p. I. Natkańskiej, p. A. Krasinkiewicz, p. A. Bednarek oraz p. J.Lach.
  Młodzi artyści uświetnili pieśnią i słowem ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili ciężką prace nauczycieli oraz pracowników oświaty montażem słowno- muzycznym.
  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło również z ust p. Marty Żuchowskiej z Wydziału Oświaty  Urzędu Gminy Darłowo, która zwracając się do nauczycieli i pracowników obsługi przekazała najlepsze życzenia, a na ręce Pani Dyrektor dla wszystkich pracowników naszej szkoły złożyła bukiet kwiatów. 

  Joanna Lach  

 • Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku

  SUKCES NASZYCH MŁODZIKÓW W POWIECIE !!!

  Dnia 09.11.2015r. najmłodsi piłkarze z naszej szkoły wywalczyli III miejsce

  w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Walczyli oni w kategorii U-10.

  Oprócz III miejsca drużynowego, dwoje naszych zawodników zostało wyróżnionych na koniec rozgrywek:

  - Paweł Stankiewicz został najlepszym bramkarzem turnieju,

  - Aleksander Błaszczyk - to najlepszy strzelec turnieju.

  Cała drużyna walczyła świetnie. Niesamowite akcje w polu bramkowym, niezawodna obrona, wzorowo wykonana praca w pomocy i ataku dowodzi, że mamy super szkolną drużynę!

  Dziękujemy Rodzicom naszych sportowców za niezawodny doping, który dodawał młodym zawodnikom wiatru w żagle. Na boisku zapominali o zmęczeniu i wzajemnie motywowali się.

  Skład drużyny:

  Paweł Stankiewicz

  Kamil Duczmalewski

  Aleksander Błaszczyk

  Oliwier Konopka

  Mateusz Osses

  Kamil Ordak

  Patryk Florkiewicz

  Szymon Lach

  Ze sportowym pozdrowieniem - Agnieszka Błaszczyk

 • Konkurs na jesienny wystrój klas

  Konkurs na jesienny wystrój klasy

  Naszą małą tradycją szkolną jest konkurs organizowany od kilku lat przez Samorząd Uczniowski. Polegał on na wykonaniu przez uczniów dekoracji swojej klasy. Oczywiście jak można się domyślić o tej porze roku, hasłem przewodnim była jesień.

  Jury w którego skład wchodzili nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w swojej tajnej ocenie zadecydowało iż:

  w kategorii klas 0-IIISP

  I miejsce zajęły klasy IIa i IIb

  II miejsce - oddziały przedszkolne 0A i 0 B

  III miejsce - klasy Ia i Ib

  IV miejsce - klasa III

  w kategorii klas IV – VI

  I miejsce - klasa V

  II miejsce - klasa VI

  III miejsce - klasy IV

  Nagrodą dla zwycięskiej klasy V był tydzień bez prac domowych, natomiast zwycięskie klasy

  IIa i IIb otrzymały nagrodę rzeczowa dla klasy ufundowaną przez Panią Dyrektor Szkoły.

  Opiekun SU – Agnieszka Błaszczyk

 • Piłka Ręczna

  Mamy I miejsce w Piłce Ręcznej”

  Dnia 09.11.2015r. nasza szkoła była gospodarzem Gminnego Turnieju w Piłkę Ręczną drużyn chłopców.

  W rozgrywkach udział wzięły Gimnazja z Dobiesławia, Jeżyczek, Dąbek, Kopnicy oraz ze Starego Jarosławia.

  Rozgrywki sędziował pan Wiesław Moskwa.

  Turniej upłynął w miłej atmosferze i zdrowej rywalizacji zgodnej z zasadą „fair play:.

  Zawodnicy pokazali klasę, gdyż wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami technicznymi

  i taktycznymi. Każdy mecz dostarczał kibicom wielu wrażeń. Do samego końca była zacięta rywalizacja o złoto.

  Ostatecznie I miejsce wywalczyła nasza drużyna w składzie:

  * Krystian Czyż,

  * Błażej Idasiak,

  * Szymon Jończyk,

  * Kamil Michalski,

  * Krystian Więckowski,

  * Marcin Żukiewicz,

  * Karol Błaszczyk ,

  * Klaudiusz Brugier,

  * Maciej Moskwa,

  * Mateusz Salwowski

  II miejsce zajął Dobiesław, III m-ce Jeżyczki, IV m-ce Dąbki, V m-ce Kopnica.

  Dyplomy i puchary wręczył Wójt Gminy Darłowo Pan Radosław Głażewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu Pani Ilona Fortuna.

  Wszystkim zawodnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

  A.Błaszczyk, M.Tomczyk

 • Konkurs na wesołą dynię

  Rozstrzygnięcie konkursu na „wesołą dynię”

  W tym roku już po raz kolejny z rzędu Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej ogłosił dyniowy konkurs. Tym razem miała to być „wesoła dynia”.

  Uczniowie chętnie włączyli się do tego konkursu, a na wystawce szkolnej znalazło się aż 33 dyń.

  Jury miało niesamowity dylemat z wyborem tej najweselszej. Jednak konkurs ma swoje nieugięte zasady i trzeba było dokonać wyboru.

  Poniżej przedstawiamy wyniki:

  kategoria : oddział przedszkolny

  I miejsce - Weronika Duszkiewicz

  II miejsce - Zosia Natkańska

  Antosia Natkańska

  III miejsce - Michasia Pacyniak

  wyróżnienie : Hania Ptaszkowska, Łukasz Głuszek

  kategoria : klasy I-VI SP

  I miejsce - Emilka Nowak

  II miejsce - Kinga Wojciechowska

  Natalia Nowak

  Klaudia Baran

  Jakub i Paweł Stankiewicz

  III miejsce - Blanka Sosińska

  Julek Sosiński

  Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplom i nagrodę. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za udział w konkursie!!!

  Samorząd Uczniowski SP

   

   

   

 • Ślubowanie kl. Ia i Ib

  W czwartek 22.10.2015r. w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość - Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy Ia oraz Ib.
  Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Podczas tego wydarzenia towarzyszyli dzieciom rodzice oraz zaproszeni goście. 
  Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Za nim to nastąpiło zaprezentowali krótki program artystyczny, w czasie którego zdali swój pierwszy egzamin. Z przejęciem śpiewali piosenki i pięknie recytowali wiersze. Śpiewająco także odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Dyrektor nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.
  Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa przy muzyce.

  Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

  Wychowawcy klas Wioleta Przybyła i Izabela Natkańska

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu
  76-150 Darłowo
  Stary Jarosław 71
  zachodniopomorskie
 • +48 94 314 87 91

Galeria zdjęć